Osiagniecia muzyka TANGO MILONGA MEDIA ART Osiagniecia telewizja O mnie Email Galeria ONLINE O tacie
GALERIA

Powiększ

Szczęście rodzinne. W środku trzymiesięczny brzdąc o imieniu Jerzy.
Powiększ

Mama śpiewa kołysankę, którą Tata napisał po moim urodzeniu "Czas już synku czas". Na zdjęciu widać nuty z tekstem niemieckim "Kinder Augen".
Powiększ

Wesołe jest życie maluszka.
Powiększ

Gitara akustyczna nie była mi przeznaczona. To ciągłe strojenie rozstrajało mnie. Chociaż na zdjęciu jestem jeszcze spokojny. Nie chciałem wystraszyć konika.
Powiększ

Moim popisowym numerem była muzyka z filmu "Love story". Linia melodyczna oparta na sekstach ułatwiała wykonywanie utworu niedużymi rączkami. Mam grać?
Powiększ

Przedstawienie w domu - rymowanki. Dzięki Tatusiowi oprócz miłości do muzyki również poczucie humoru okazało się dziedziczne.
Powiększ

Czasami milczenie jest złotem. W moim przypadku to było tylko czasami.
Powiększ

Sopot 1975 - Mama, Tata i ja - to był taki rytuał poobiedni, czyli spacer po Monte Cassino do góry i na dół. Na dole Monciaka jedliśmy lody u Włocha a potem wolnym spacerkiem na Molo. I tak codziennie i codziennie i fajnie było.
Powiększ

Pierwszoklasista.
Powiększ

Na cztery ręce tak jak Marek i Wacek - Jerzy Senior i Jerzy Junior.
Powiększ

Sopockie molo. Ostatnie wspólne wakacje. Rok później 7 Października Tatuś zmarł.
Powiększ

14.01.1979 Moje dziesiąte urodziny. Na powitanie wszyscy dostali butelkę Coca Coli ze słomką. Wtedy to był rarytas. Wszyscy w transie tanecznym. Afric Simone śpiewał swój przebój "Ramaya".
Powiększ

KAWA CZY HERBATA - tu podczas konkursu muzycznego. Coś się chyba wtedy w studiu wydarzyło, bo Iwona Schymalla i ja patrzymy z pewnym niedowierzaniem na coś lub na kogoś. A może siebie zobaczyliśmy w monitorze? Dlatego włosy mi dęba stanęły.
Powiększ

Powiększ NOWOŻEŃCY - przez dwa lata prowadziłem ten teleturniej. Teleturniej, w którym trzy młode pary rywalizowały ze sobą. Nagrodami był sprzęt AGD.

Ekipa teleturnieju NOWOŻEŃCY była specyficzna ... In plus.
Powiększ

Powiększ Powiększ» MACIE CO CHCECIE - Bardzo miło wspominam ten okres i co najważniejsze, nauczyłem się np. pracy nad tekstem od samego mistrza Pana Jana Kobuszewskiego z którym współprowadziłem ten program.
» W programie emitowanym w Dzień Kobiet przebrali mnie za kobietę. Dobrze, że to nie był Dzień bez papierosa, bo jako papieros w ogóle nie wystąpiłbym w programie.
» Był też czas na bilard.
Powiększ

LOKATORZY - W jednym z odcinków wcieliłem się w postać Macieja Czuraszkiewicza - cichego wielbiciela Zuzi, czyli Olgi Borys. Na zdjęciu jest również Maciej Kowalewski.
Powiększ

HBO NA STOJAKA - Satyra społeczna, obyczajowa - to jest mój konik. Uwielbiam występy na żywo.
Powiększ

Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ
"Petersburski przedstawia" to mój autorski program muzyczno-rozrywkowy. Program cykliczny, który jest emitowany w TVP Warszawa w soboty, o godzinie 22.05. W dwudziestominutowych odcinkach zabieram Państwa w przezabawne, pełne anegdot i dygresji, podróże po stylach, modach i zwyczajach - w kulturze, muzyce oraz goszczę znane postaci życia publicznego. Oprawę graficzną i scenografię wirtualną do programu przygotował uznany grafik i scenograf Rafał Zawistowski.

Powiększ

Powiększ PowiększKAWA CZY HERBATA - po dwunastu latach spotkałem się z dawnymi znajomymi. Z Wydawcami, kierownikami produkcji, dawnymi prowadzącymi. Wszystkich poznałem, bo pamięć mam nadal dobrą ale i Oni się nie zmienili. Są też nowi prowadzący. I to bardzo dobrze. Z Odetą Moro Figurską mam przyjemność być gospodarzem poniedziałkowego wydania.
Powiększ

Powiększ PowiększLAS BLIŻEJ NAS - Program ma na celu promowanie leśnej turystyki i wszelkich form aktywnego wypoczynku w lesie. Staram się łączyć elementy edukacji wraz ze specyfiką pracy leśników - pasjonatów prezentując ich dokonania również w zakresie bezpiecznego i wygodnego udostępniania lasów dla turystów.
Między nagraniami programu, śpiewałem sobie z chórem leśników.
POLSKA ZA MIASTEM

Powiększ

To program, w którym opowiadam o najciekawszych miejscach w Polsce i o bezpieczeństwie w gospodarstwach rolnych, agroturystycznych. Czyli wszystko co turysta wiedzieć powinien.
Powiększ

Uśmiech towarzyszył mi podczas spływu rzeką Wieprz tylko dlatego, że asekurował mnie znakomity kajakarz - Pan Marian. To ten za mną. Ja nie umiem pływać.
Powiększ

Kiedy wypowiedziałem w języku naszych sąsiadów adin, dwa, tri - świnka zasnęła.
Powiększ

Nie, nie, nie, ja nie jestem kosmonautą, pomagałem gospodarzowi robić oprysk na polu. Stąd ten modny uniform.
Powiększ

Podczas rozmowy z prawdziwą wiedźmą w jednym z Grodów na Lubelszczyźnie zostałem obrzucony klątwą. Dzisiaj już normalnie wyglądam. Chociaż słowo "normalnie" to rzecz względna.

"PETERSBURSKI MUSIC SHOW" - program muzyczno-edukacyjny z udziałem dzieci, którego jestem autorem i zarazem prowadzącym. W międzyczasie rozśmieszaczem współprowadzących dzieci i publiczności w studio. Mam nadzieję, że w lekki i przystępny sposób prezentuję podstawowe tematy związane ze światem muzycznym, koncertami, artystami, historią muzyki, instrumentami, płytami, teledyskami oraz ciekawostkami muzycznymi. W każdym odcinku gościem programu jest znany zespół lub wokalista. Dzieci zadają im pytania - zabawne, podchwytliwe, czasem niezręczne, charakterystyczne dla swojego wieku.
Scena Talentów jest miejscem, gdzie zdolni młodzi wykonawcy z całej Polski mogą zaprezentować swoje umiejętności wokalne, instrumentalne czy taneczne. W studiu obecna publiczność.

"Dwie stolice" - program powstający we współpracy TVP3 Warszawa i TVP3 Kraków obrazuje i komentuje odwieczny spór toczący się miedzy Warszawą a Krakowem. Ja jako rodowity Warszawiak dzielę się z widzami wszystkim tym co najpiękniejsze, najciekawsze w Warszawie.

Tony Stradivarius i Jego księga zaklęć" - W ramach XXIII Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena odbył się pierwszy tego typu koncert na orkiestrę i narratora. Świetne orkiestry Radomska Orkiestra Kameralna, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej , wspaniała publiczność, dzieci szczęśliwe.


"Gra Warszawa”, to program cykliczny, w którym przedstawiana jest muzyczna historia stolicy Polski.


"Szczęśliwa trzynastka" - Niezapomniane przeboje Jerzego Petersburskiego. Teatr Komedia w Warszawie. Premiera i pierwszy koncert PETERSBURSKI JUNIOR BAND. Założyciel zespołu, pianista, kierownictwo muzyczne, autor projektu i prowadzący.

Międzynarodowa premiera "Szczęśliwa trzynastka" - Niezapomniane przeboje Jerzego Petersburskiego w wykonaniu PETERSBURSKI JUNIOR BAND. Koncert z okazji 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Sankt Petersburg. Organizator: Konsulat Generalny RP. Producent wykonawczy: TANGO MILONGA MEDIA ART - Założyciel zespołu, pianista, kierownictwo muzyczne, autor projektu i prowadzący, producent.

O mnie | Tango Milonga Media Art | Osiągnięcia - Muzyka | Osiągnięcia - Telewizja | Galeria | Lekcje Online | O Tacie | Kontakt
Wybierz język: Polski Angielski
design by webmania

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i publikowanie materiałów zamieszczonych na stronie bez zezwolenia
Jerzego Petersburskiego Jr surowo zabronione.